فقر

فقر گرسنگی نیست . . . . . فقر عریانی نیست . . . . فقر گاهی زیر شمشهای طلا خود را پنهان می کند . . . .فقر چیزی را نداشتن است ولی آن چیز پول نیست ، طلا نیست ، غذا نیست . . . . . فقر ذهن ها را مبتلا می کند . . . .. فقر بشکه نفت را در عربستان تا ته سر می کشد . . . .. فقر همان گرد و خاکی است که بر کتابهای فروش نرفته یک کتابفروشی می نشیند . . .. فقر تیغه های برنده یک ماشین بازیافت است که روزنامه های برگشتی را خرد می کند .. . . فقر کتیبه سه هزار ساله ایست که روی آن یادگاری نوشته اند  . . .. فقر به همه جا سر می کشد . . . . فقر شب را بی غذا سر کردن نیست ، روز را بی اندیشه سر کردن است .

(‌متاسفانه ماخذش یادم نیست )

 

/ 19 نظر / 10 بازدید
نمایش نظرات قبلی
معلم

ما هم لينکييديم اما برايم بگو که اين بچه شما آيا مانند اميد من شب تا صبح نقاره می زند و خواب می شکند.آيا به مانند اميد من آدم و عالم را از هر چه بچه است توبه می دهد.آيا با تمام اين حرف ها آن همه زجر را با يک خنده بر باد می رهد؟

پاچاد

سلام مطلب خيلی خيلی قشنگی بود اميدوارم موفق باشی راستی ممنون از حضورت واينکه از تو چه پنهون منم گهگاهی تو دبيرستانها فيزيک درس ميدم تابعد

http://78med.persianblog.ir/

با اين مطلب موافقم اما در مورد اون دو قرون و هوار تومن... من که نه بورسيه ام و نه پزشک خانواده اما هر دو را از نرديک نزديک ديده ام درسته که مبلغ اسمی دريافتی پزشک خانواده زياده اما اگه در مقابل کار انجامی مقايسه کنيد خيلی هم کمه...مخصوصا در مقايسه با کادر ارتش (من وابسته به هيچکدوم از اينها نيستم)

فرايند

خواندم........مفید بود..........موید باشید.

احمد فیاض

سلام بر شما لازم است که توضیحی دهم. فقر مفهومی نسبی داره. یعنی هم این است و هم آن. چه بسا کسانی که فقر مادی و معیشتی داشته اما در اندیشه و تفکر و تعقل خودکفا می باشند و بالعکس. بالعکس هم که پررنگتر!! کسانی که در مادیت و تجمل و تمول قارون را رو سفید کرده اما ... اما در اندیشه و تفکر و تعقل دریغ از یک اپسیلون بگذریم بروزم خدانگهدار

مهناز گل

سلام من اون مهنازي كه شما فكر مي كني نيستم. اشتباه گرفتين. ممنون كه سر زدين. بازم به وبم سر بزنين. خوشحال ميشم من شمارو لينكيدم. خوشحال ميشم شما هم به من لينك بدين.

۷۸

ما که يه سال و نيم تو اين شرايط قرار ميگيريم برامون سخته...شرايط شما رو کاملا درک می نمايم همکاردی من را بپذيری

بهناز

سلام سال تحصيلی جديد مبارک باشه. خوش می گذره من رو نمی بينيد؟ همون دانشگاهيد؟ خانم ترشيزی رو مي شناسيد؟ واقعا خوش به حالتون که وبلاگتون این همه خواننده داره تو وبلاگ من که دریغ از یک نظر.

احمد فیاض

سلام و درود البته من گلچینی از اشعار که توسط دوستان خبرگزاری و روزنامه در اختیارم گذاشتد رو دارم و تنها شعر نغمه خانوم رو توسط مادرشون تکمیل دارم که در همون گزارش نیز اشاره شده است. قطعا اگر متن تکمیلی رو یافتم برای شما نیز خواهم فرستاد. التماس دعا خدانگهدارتون