اینشتین هرگز مرا نخواهد بخشید


خاطرات استاد فيزيک

مدل تدریس only for پیام نور

هر چقدر هم بی انصاف باشید بالاخره یه روزی ،‌یه جایی ، یه جوری دلتون برای این پیام نوریها به جز و وز خواهد افتاد .

درس فیزیک 2 رو همزمان برای دانشجوهای پیام نور و ازاد تدریس می کردم . و صد البته که تفاوت تدریس به اندازه ماه حافظ تا ماه گردون بود :

برای دانشجویان دانشگاه ازاد مصداق عینی : " دستم بگرفت و پا به پا برد " ،‌خط به خط و مساله به مساله و ده تا مثال برای هر مبحث ،‌تا بالاخره دست از سرم برمی داشتند که: اوکی مفهومه .

اما یک پلان ازکلاس  پیام نوریهای بی پناه و به تمام معنا یتیم :

من : این فصل 40 صفحه ای در مورد خازن و مدارهای خازنی است . . . . خب از کدوم قسمتها اشکال دارین تا برطرف کنم ؟ !

دانشجوها : در حال ورق زدن صفحات فصل مورد نظر و دهان هایی که به اندازه تمام صورتشان باز مانده است و مسلما سر در نیاوردن و در نتیجه هیچ سوالی مطرح نمی شود .!‌!‌!‌

من : خب ،‌پس اگه نکته مبهمی نداره چند تا از مسائل مهم آخر فصل رو براتون حل می کنم . . . .

دانشجوها : در حال رونویسی حل مساله از روی تخته سیاه ، بدون اینکه حتی از معنای بعضی از اصطلاحات یا علایم اختصاری به کار رفته در فرمولها سر در بیاورند ..آخ

.

.

 خب وقتی ساعتهای تدریس پیام نور نصف دانشگاه آزاده ، چاره دیگه ای هم واسه آدم می مونه ؟ قهر

 

 

 

 

   + وحدانه - ٥:۱٧ ‎ب.ظ ; جمعه ۱۳۸۸/٢/٢٥

بنگاه معاملات دانشگاهی

به بعضیها بر نخوره ولی دانشجوهای این دور و زمونه بد پررو اند ،‌بد !

وقتی برای برگزاری جلسات نزدیک به عید یا آخر ترم یا یک روز قبل و بعد تعطیلات مناسبتی به دانشجوها اصرار می کنم ،‌خیلی وقیحانه درفشانی می کنند  : استاد چون واسه تون فولوس (‌واحد پول یکی از سریالهای طنز چند سال پیش ،‌یادتونه که ؟)‌داره اینقدر گیر میدین . !!!!!!!!

فکر می کنید با این توهین من از رو میرم ؟ . . .

البته ! قبول می کنم و جلسه مذکور کنسل میشه . . .  دانشجوها اون روز تشریف فرما نمیشن . ولی من میام  و تو اتاق اساتید واسه خودم چایی و شیرینی می خورم و یه دل سیر مطالعات جانبی ام رو انجام میدم .

هم فولوسم رو گرفتم و هم وقتم رو سر کلاس این جور دانشجو نماهای بی فرهنگ (‌که فکر می کنند دانشگاه هم بنگاه املاک باباشونه و هر کسی در حال چونه زدن واسه بالا و پایین بردن نرخشه )حروم نمی کنم .           

 

 

   + وحدانه - ۱٠:٢٤ ‎ق.ظ ; جمعه ۱۳۸۸/٢/٤